Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 MALINKÁ ŽELVIČKA

Goto down 
+3
Mireille
KOKO
Lukyn
7 posters
AutorZpráva
zelvicka
Anonymní
avatar



MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyFri Oct 30, 2009 11:52 pm

Dobrý večer, prosím, poradí mi někdo, co je nejvhodnější pro chov želvičky typu Testudo graeca ibera????Míáme od včerejška malého prciška a mé zkušenosti s chovem želkviček jsou nulové. Přivítám jakoukoliv užitečnou radu, především co se týká výběru podestýlky, potravy, světla, četnosti a způsobu koupání... Předem všem velmi děkuji za pomoc!!!!Lenka
Návrat nahoru Goto down
Lukyn

Lukyn


Poeet p?íspivku : 51
Age : 35
Location : Havlíčkův Brod
Registration date : 16. 08. 09

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptySat Oct 31, 2009 12:06 am

Vše se píše na úvodu těchto stránek ,ale jen tak schrnutě: podestýlka - nejlíp hobliny a pravidelně je vlhčit - hlavně na spaní aby byl želvík ve vlhku ,potrava: jetel,mlíčáky atd.. prostě zelený co roste na každy louce ,světlo: stačí obyčejná žárovka a tou svítit cca 10 hodin denně - teplota pod žárovkou by měla být kolem 35 až 40 stupňů ... POZOR obyčejná žárovka nedodává vitamín D3 takže je potřeba želvíka občas vystavit slunečnímu žáření a nebo si pořídit kapky ,koupání nejni až tak důležítý,ale párkrát do týdne to želvíkovy neuškodí .... snad do začátku to nejdůležitější sem napsal
Návrat nahoru Goto down
KOKO

KOKO


Poeet p?íspivku : 136
Location : čr
Registration date : 01. 09. 09

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptySat Oct 31, 2009 12:25 am

https://zelvy.catsboard.com/chov-suchozemskych-zelv-c10/ čím víc toho přečtete, tím líp pro Vás a pro želvičku Smile



KHor: nepřišel jste na to jak zvýraznit tu kategorii kde není diskuse? Mně to přijde moc líto, že jste si s tím dal práci a nově příchozí si toho vůbec nevšimnou Sad Každopádně si tím nechci stěžovat nebo Vám určovat co s tímhle fórem dělat:) tak to tak neberte:)
Návrat nahoru Goto down
Mireille

Mireille


Poeet p?íspivku : 460
Age : 39
Location : Malacky
Registration date : 30. 11. 08

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptySat Oct 31, 2009 12:37 am

Lenka, nenapísala ste nám, v čom ju chcete chovať. Možno by som len dodala, že mnohí používame plastové boxy alebo želví stoly, netreba kupovať drahé terárium. Zabezpečuje to želvičke čerstvý prísun vzduchu.
Pokiaľ vonku nájdete rastliny,dajte jej ich čo najviac. Treba to využiť, kým sa dá, pretože keď už napadne sneh, budete odkázaná na čínske zelí, opuncie, čínsku ružu... . Už nebude veľký výber v potrave.
A samozrejme súhlasím s tým, čo napísal Lukyn a KOKO. Najlepšie, čo môžete urobiť pre vašu želvičku, je naštudovať si tieto stránky, dozviete sa tu mnoho zaujímavých informácií. MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.korytnacka.sk
zelvickaZofinka

zelvickaZofinka


Poeet p?íspivku : 2
Location : Brno
Registration date : 30. 10. 09

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyMon Nov 02, 2009 2:19 am

..dobrý večer všem, nyní již nejsem anonymní návštěvník "želvička", ale po registraci neseme název zelvickaZofinka MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin . Velice moc děkuji za všechny reakce na můj dotaz a pro mě jako laika, naprosto dokonale shrnuté základní potřeby od "Lukyna"......, ještě jednou moc děkuji, jsem Vám vděčná, jelikož jsem asi příliš pečlivý "chovatel" a nerada bych želvouškovi ublížila.Děkuji i za tyto stránky, které jsou neocenitelné, přehledné a pochopitelné i proná začínající.
Želvičku chováme v otevřeném terárku (nyní š 40 x v 30), podestýlku jsem zvolila bukové odštěpky a dnes jsem koupila na radu známých jemňoučký říční písek (identický s tím, co je na pláži). Chtěla jsem dát mimi vyhřívací část: říč.písek a zbytek buk.odštěpky..., ale nyní jsem si pročítala vše, co je ve foru k těmto želvičkám (testudo graeca) a mám strach ji říč. písek dát, aby se s ním neudusila, nebo se jí nedostal do střívka, nebo neměla zánět očiček. Prosím, mám prosbičku, poradíte mi, co je opravdu zaručené a především bezpečné pro tyto mrňousky????? Odštěpky na jenom koutě vlhčím. Dala jsem mimi do terárka i "jako by půl malinkého vydlabaného kmene ze dřevo a nahoře je kůra (vypadá to jako tunýlek)- koupila jsem to v Hornbachu v odd. terária. Malá se tam hned zavrtala a spala jako bembelka až do rána MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin . Také jsem koupila sušené seno, nemůže mimi nějak ublížit????,např.píchnout do očička, nebo něco takového???? Mám ještě dalšé dotaz, prosím, nevím,jak mám poznat,kolik toho prcišek spapá. Dám jí tam, vždy ráno kousky peking. salátu a několik lístečků mlíčí, alke zdá se mi, jako by vůbec nepapala. Dostali jsme želvičku (malá ke 4. narozeninám) ve čtv, je to normální, aby nepapala, nebo i tak málo,že si toho nevšimnu?????Trus jsem nšla zatím jen 1x. Také po přečtení jendoho příspěvku jsem se trochu vylekala, jedná se o to, že želvička stále hledá nejvyšší možný bod v terárku a kouká a škrabe na sklo, vždy se přijde na chvilinku vyhřát a pak zase maže koukat,nebo se zahrabe do odštěpků a spinká. Je toto chování normální. zdá se mi, že kdyby mohla, pořád by jen spinkala - říkám si, že by to mělo být normální /děti také spinkají, aby nabraly sílu/, ale raději se ptám. Stejně tak by mě zajímalo, zda jí nemůžeme ublížit, když ji necháváme trajdat po zemi a seznamovat se s prostředím. Koukáme, aby do ničeho nenarazila,ale neublíží to nožičkám?????(Máme jako-by "kamenitou, nelesklou dlažbu a plovoučky).Nemůže se na zemi podchladit (byt je tam na chvílu)?????..., ale musím přiznat a zároveň prdolku pochvílit, že je asi nějaká cestovatelka¨ MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin , protože vše se zájmem sleduje, očichává, občas mám pocit, jako-by na nás koukla, zda ji vidíme, jak šikovná je MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin . Nyní snad zatím poslední dotaz (VELICE SE OMLOUVÁM - jak vše dostanu pod kontrolu, polepším se MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin , jen se raději zeptám na vše, ikdyž pro Vás zkušené jsem asi za MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin troubelku MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin , ale nevadí,hlavně, že nic nepodcením a mimi neublížím neodborným jednáním)- Prosím, vadí, když malá přijde k terárku a cca tak 2-3x denně želvičku nedobrovolně budí MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin .Vysvětlujeme malé, že nemůže budit miminko,když spinká,ale občas se nám dostane odpovědi, že ji nevzbudí, jen ji pohladí po krunýřku, tzn. musí ji vyhrabat z odštěpků a to už se Žofušce moc nelíbí MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin Jméno jsme dali Žofka - Žofinka, ale netušíme, zda máme holčičku, nebo chlapečka...podle ocásku nemám ponětí..,nemám srovnání, zda je krátky, nebo dlouhý MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin Můžu dát želvičce i normálně natrhanou trávu ze zahrady?????..a může takhle malinké mimi papat netřesky????Rostou mi u skalky.Neublíží jí to?????
Ještě jednou velice VŠEM DĚKUJI za POMOC a DOBRÉ RADY!!!!!!!!!!!!Krásnou dobrou noc
Návrat nahoru Goto down
Marvvin

Marvvin


Poeet p?íspivku : 337
Age : 34
Location : Č. budějovice
Registration date : 29. 11. 08

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyMon Nov 02, 2009 10:33 am

Takže postupně:
1) troufnu si říct jediná vhodná a použitelná podestýlka z důvodu schopnosti držet vlhkost neplesnivět a nijak více ohrožovat zdraví želvičky, jsou hobliny, pozor ne piliny. Všechny ostatní zkoušené materiáli většinou briskně plesnivěli... . Seno želvíkovi nijak ublížit nemůže, ostatně v létě na vyprahlejších loukách se s ním zajisté bude setkávat a v době největší nouze si možná i do té sušené smetánky hryzne...

.2) Ihned po změně prostředí želvík nemusí bezprostředně hned baštit, nicméně jeden malý prťous toho opravdu moc nezbaští, takže je to prakticky nemonitorovatelné (pro představu, když má některý z mých prcků den, tak zbaští z čínského zelí cca plochu jak je on sám velý, jinak ani né popovinu této plochy.

3) To běhání po zemi - není to nic extra, protože u země je největší průvan - ostatně škrtněte si u země sirkou a nebude-li se plamínek třást pak v tom asi problém není. 

4) želvíci jsou urputní bojovníci a snaží se dostat pokud možno tam, kam nemohou, moji prcci lezou hlavou proti sklu neustále. Pohlídejte jen aby v chladném rohu terária byla pokojová teplota (tak do 23 stupňů max). A pod žárovkou alespoň 35 a on si želvík už sám vybere, nováčci v neznámém prostředí mají tendenci se zahrabat a nevylézat, takže s tím bych si asi také starosti nedělal.

5) Asi není nic moc, když se želvák vzbudí, ale nijak závažně nebude-li to příliš časté by mu to vadit nemělo, jen nyní bych možná z důvodu už tak dost velkého strasu želvíka nechal zahrabaného, chce-li, uvidíte že v budoucnu bude spíš lenoch pospávat na substrátu než se pokaždé zahrabávat.

6) Pohlaví tak cca do 3 let je lepší ani netipovat, pozná se to opravdu těžko a s velice nízkou pravděpodobností

7) Luční směs ano, je to to nejlepší co můžete želvičce dát (není-li tráva nějak hnojená, potom bycj se jí zdaleka vyhl), netřesky taktéž, pokud bude méít želvík chuť, tak si dá, ale opět pozor na hnojiva a podávat nejdříve 14 dní po posledním hnojení raději 3 týdny.

tak snad jsem alespoň trochu pomohl Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
zelvickaZofinka

zelvickaZofinka


Poeet p?íspivku : 2
Location : Brno
Registration date : 30. 10. 09

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyTue Nov 03, 2009 1:27 am

pro Marvvina: MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_sunny MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_sunny MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_sunny ..strašně moc děkuji, neustále se zde opakuji a stál jen děkuji, ale bez pomoci Vás poradníků bych to tak lehce nezvládla (možná si dělám příliš nervičky, ale je to jen přeci živý tvoreček a ikdyž nemluví, tak kouká a capká a evidentně vnímá i hlasy, protože dnes za mnou prdolka pořád chodila a dokonce na mě koukala při vaření MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin ). Velice chci poděkovat i speciálně Vám/Tobě Marvvine, jelikož jsi to napsal perfektně a pro mě jako nezkušenou naprosto polopatě, za což jsem velmi vděčná!!!!!Dnes poprvé prcoušek baštila, dávala jsem jí z ruky mlíčí a ukusovala jako by baštila tu největší dobrůtku MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin Dávám jí nabaštit vždy ráno, když jdu do práce (nechám jí tam travičku, peking.zelí, nebo mlíčí + čerstvou vodičku. Pak až přijdeme z práce cca v 18h, dám jí čerstvou zeleň. Když dnes prcišek baštila, měla jsem z toho obrovskou radost, hladila jsem ji po nožičkách a po hlavičce a zřejumě si zvyká, protože mi ani hlavičkou neuhýbala do krunýřku. Také jsme se dnes koupali MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin , tentokrát bylo znatelné, že si kouoel mnohem více užívala, škrabkala nožičkama, potápěla se a vždy si namočila hlavičku pod vodu i s krčkem a šup do krunýřku a zpět MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin Byla hrozně srandovní!!!!!!Zítra půjdu do obchodu a koupím hobliny (můžu se zeptat, četla jsem, že kokosové hobliny v žádném případě a kukuřičné??????Můžou ublížit?????Nebudete tomu věřit, ale je celekm problém sehnat obyčejné hobliny (také mám strach, aby se mimi neprášilo do očiček???). Světlo na Vaše doporučení pořídím jiné. Mnoho lidí tvrdí, že stačí obyčejná žárovka (údajně by měl abýt mnohdy ještě lepší),ale máte pravdu, že vitamnín D jí to nemá jakým způsobem nahradit. Prosím, můžete mi doporučit, jakou značku, typ a předevšímvýkon zakoupit do takového terárka, které máme (š 40x v 30). Děkuji moc za všechny rady a za tu snahu a ochotu mi pomoci, jelikož jste si dal tu práci a vše jste mi vypsal. Jste/jsi MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin hodný!!!!!!Děkuji a opravdu se oml. za občas zřejmě hloupé otázky, ale časem to určitě vychytám MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_biggrin Děkuji mooooooc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyTue Nov 03, 2009 3:02 am

Marvvin už navše odpověděl, tak jen k tomu světlu. Do takhle malého terári nejde umístit žádný zdroj, který by dodával vitamín D. Na to musí být opravdu velké terko.
pokud by vám/ti někdo tvrdil něco jiného, moc bych nevěřila tomu, že je zdroj účinný. Opravdu je nejlepší obyčejná žárovka, která umožní želvičce vyhřát se, aby mohla v pohodě fungovat a přijímat potravu. Dodání vitamínů se v zimě řeší pravidelným podáváním vhodného přípravku, nyní je dostupný Kombisol AD3 nebo Hydrovit. Od jara je nejlepší doplnění a nejspolehlivější, dávat želvičku ven na sluníčko. Čím častěji, tím lépe.
Přeju ať se daří MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_sunny
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
Katuš

Katuš


Poeet p?íspivku : 281
Age : 43
Location : Brno
Registration date : 03. 05. 09

MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA EmptyTue Nov 03, 2009 7:52 am

Souhlasím s Milenou.Já používám taky obyč.reflektorovou žárovku 40-60w a kapu Kombisol ad3.Bydlím v paneláku tudíž nezimuji,ale od jara je ve výběhu na balkoně a je tam velice spokojená.Jinak Marvvin opravdu popsal vše,tak ať se želíkovi u Vás/tebe daří MALINKÁ ŽELVIČKA Icon_flower
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





MALINKÁ ŽELVIČKA Empty
PříspěvekPředmět: Re: MALINKÁ ŽELVIČKA   MALINKÁ ŽELVIČKA Empty

Návrat nahoru Goto down
 
MALINKÁ ŽELVIČKA
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: Forum pro anonymní návštěvníky-
Přejdi na: