Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 určení stáří

Goto down 
AutorZpráva
Leona
Anonymní
avatar



určení stáří Empty
PříspěvekPředmět: určení stáří   určení stáří EmptyMon Aug 30, 2010 9:58 pm

Dobrý den,
potřebovala bych poradit.Koupila jsem loni v březnu malou želvičku. Žijme už druhým rokem v Egyptě(kvůli práci),takže její koupě byla naše volba místo jiného zvířátka. Bohužel jsem netušila jaký bude s naší Kamilkou problém. Měla sotva 6 cm v průměru a nenapadlo mě ji zvážit. Nicméně jsme se pustili do zjišťování informací a dnes už si vedeme deník o jejích přírůstcích.
Zjistili jsme že se jedná o samičku želvy vroubené. Co by mě zajímalo,je to,zda její váha a velikost odpovídá jejímu druhu. Předpokládám že se mohla narodit asi v lednu r. 2009 a tak asi mohla mít 3 měsíce. Dnes váží 311g a měří na délku 15,2 cm a na šířku 13,2 cm. Vypadá zdravě,krunýř má lesklý,bříško hladké,je aktivní a žere převážně salát,pampelky a jetelinku,granule jí nejedou.
Máme ji doma v provizorním terárku..krabici 1x1 m. jelikož je tady vedro sunny tak ji chodíme venčit a nebyla za tu dobu s námi zazimovaná. Venku ji nechat nemůžeme i když věřím,že by se jí to líbilo,ale už by jsme ji tady nenašli.
Takže by mně pro začátek zajímalo,zda je o ni podle vás dobře postaráno a jestli její váha a velikost jsou v pořádku,nebo jestli se dá její věk podle druhu a velikosti odhadnout. Děkuji.
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

určení stáří Empty
PříspěvekPředmět: Re: určení stáří   určení stáří EmptyTue Aug 31, 2010 1:13 am

Nemám zkušenost s chovem marginátek, takže berte mou odpověď jen jako můj názor, než odpoví někdo zkušený, kdo tento druh chová Smile. Řekla bych, že váha i velikost může odpovídat želvičce 1,5 - 2 roky staré, vzhledem k tomu, že nebyla zimovaná a žije tedy stále v teple (rostou rychleji než želvičky chované v podmínkách, které více připomínají jejich přirozené prostředí). Pohlaví se většinou dá určit až ve dvou letech u většiny suchozemských želv.
Potrava je nejvhodnější vše, co roste venku divoce a není jedovaté, pampelišky jsou supr, jetel taky, salát bych vynechala, pokud myslíte salát hlávkový nebo ledový apod., ten vhodný není, maximálně jako občasný pamlsek. Důležité je, aby želvička spala ve vlhku, spíše tedy v mokru, protože převážnou většinu vody přijímá povrchem těla, zejména krunýřem. Ve svém přirozeném prostředí stráví minimálně celou noc v mokrém prostředí.
Neškodila by fotka Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
 
určení stáří
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: Forum pro anonymní návštěvníky-
Přejdi na: