Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 želva stepní čtyřprstá

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Myška
Anonymní
avatar



želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyTue Nov 23, 2010 1:57 pm

Dobrý den,

měla jsem želvu stepní čtyřprstou. Už půl roku mi nic nežrala jen pořád byla na jednom místě. Vždy, když jsem jí pohladila, tak sebou cukla. Včera bohužel nic. Když jsem jí zvedla, zvrátila se jí hlavička. Je možný, že by sama zůstala v zimním spánku nebo je opravdu mrtvá. Želvu mám 7 let a nikdy jsem jí nezimovala...Nevím, v jakém jsou rozpoložení.....Předem děkuji za zodpovězení dotazu.
Návrat nahoru Goto down
lupus

lupus


Poeet p?íspivku : 224
Location : CZ, Písek + Blatná
Registration date : 18. 11. 08

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyTue Nov 23, 2010 3:47 pm

jelikož nepíšete nic o podmínkách chovu a staráte se UŽ po půl roce ( to jako od KVĚTNA nežrala?), tož bych se obával nejhoršího... Sad
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
Myš

Myš


Poeet p?íspivku : 3
Location : Praha
Registration date : 23. 11. 10

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyTue Nov 23, 2010 4:29 pm

lupus napsal:
jelikož nepíšete nic o podmínkách chovu a staráte se UŽ po půl roce ( to jako od KVĚTNA nežrala?), tož bych se obával nejhoršího... Sad


Přestala mi žrát když jsem změnila podestýlku s kukuřičných pelet na rašelinový substrát, který mi doporučili odborníci v obchodě. Do té doby bylo vše o.k.. Starala jsem se celou dobu, co se děje, každý říkal, že může mít špatné období, že se to zlepší, tak jsem furt čekala. Vím, že to nebylo dobře, ale už s tím nic neudělám... Sad . Jen jsem se chtěla ujistit, že vážně není v zimním spánku. Děkuji
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyWed Nov 24, 2010 3:06 am

Vypadá to, že želvička opravdu nežije. Ale neobviňujte se, když jste se snažila někde poradit, ať už je to kdekoliv. Želva, která je v zimním spánku zareaguje (když leží normálně na plastronu- podvozku) na podráždění na zadních nožkách. Tedy když ji budete chvíli šimrat na zadní noze, po chvíli ji trochu zatáhne. Pokud želva nezareaguje na žádný podnět, je bohužel, mrtvá. Příčin může být spousta, od špatných podmínek v raném mládí, které nevratně poškodí orgány až po nemoci, kdy člověk nenechá včas udělat vyšetření a myslí si, že želva jen odpočívá nebo reaguje na počasí venku.
V obchodech o želvách většinou nic neví, ale to normální člověk nemůže vědět a spoléhá se na odbornost prodejce. Klidně vám tam nabízejí umírající želvu za 3500 Kč a o informacích o chovu ani nemluvím.
Jestli máte ráda želvy a chcete želvu chovat i přes špatnou zkušenost, nevzdávejte to.
Na těchto stránkách najdete veškeré základní informace a na fóru vám chovatelé poradí.
Pokud si budete pořizovat další želvičku, tak ne z obchodu, ale od chovatele. Budete mít záruku, že nebyla ve špatných podmínkách, které by ji trvale poškodily a cena bude oproti nějakému zverimexu minimálně poloviční.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
Myš

Myš


Poeet p?íspivku : 3
Location : Praha
Registration date : 23. 11. 10

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyWed Nov 24, 2010 11:04 am

Dobrý den paní Mileno,

moc vám děkuji za vaši reakci na můj dotaz. Jsem z toho opravdu hotová a pořád brečím.....Je sice fakt, že na zadní nože jsem ji nešimrala, ale manžel jí prohlížel a pak přendal do krabičky, aby ji mohl zahrabat a beztak žádná reakce nebyla. Já se prostě jen musela ujistit, že je to opravdu takto. Želvy mám moc ráda, jen prostě na to nemám zkušenosti a nevím, jestli jsem neudělala něco já špatně. Bojím se, že jí třeba vadilo, že neměla zimní spánek, ale já někde četla, že lepší nezimovat, než zimovat špatně. Takže pro jistotu jsem jí vůbec nedávala spát. Ještě mám jednu želvičku, tu jsme našli na louce a ta je zatím v pořádku. Chtěla bych si pořídit další a děkuji za typ, že od chovatele je lepší záruka...Moc a moc vám děkuji, pomohla jste mi..
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyThu Nov 25, 2010 3:27 am

Myš : no jo, problém je, že všichni živočichové jsou smrtelní Neutral . Taky nesu hodně špatně, když mi želvička uhyne a probírám, co jsem udělala špatně a jak jsem to měla udělat a jestli by se tomu dalo zabránit, kdybych ... . Ale stav už je samozřejmě nevratný a ne za všechno můžeme my chovatelé. Vaše želvička určitě neuhynula proto, že jste ji nedala zimovat. Ano, je pravda, že pokud nemáte podmínky pro zimování, je lépe nezimovat. Znám lidi, kteří mají želvu 20 nebo i 30 let a nikdy ji nezimovali.
Pokud nemáte zkušenosti, je docela pravděpodobné, že jste pořídila želvičku už nemocnou nebo lépe řečeno poškozenou špatným chovem. Želva je ale opravdu dost tvrdý živočich, který dokáže přežívat poměrně dlouhou dobu s nevratně poškozenými orgány, pokud jí vytvoříte dobré podmínky. Jestli máte želvy ráda a chcete se o ně starat, nenechte se úhynem odradit. I tohle je zkušenost, která může zachránit další želvičku. Třeba v tom, že si ji od chovatele koupíte vy a ne někdo, kdo ji použije jako hračku nebo dekoraci. O zverimexech nemluvím, většinou o podmínkách chovu nic neví a vykupují už poškozené želvičky nebo je nevhodnými podmínkami poškodí sami Sad
Tak ať se vaší druhé želvičce daří Smile
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
Myš

Myš


Poeet p?íspivku : 3
Location : Praha
Registration date : 23. 11. 10

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptyThu Nov 25, 2010 10:25 am

Moc Vám děkuji Smile
Návrat nahoru Goto down
Tomas

Tomas


Poeet p?íspivku : 75
Age : 28
Location : Východní Čechy
Registration date : 17. 07. 09

želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá EmptySat Nov 27, 2010 6:21 pm

Dobrý den mám podobný problém, želvička taky stepka se asi od konce srpna taky moc nechce pohybovat furt je na jednom místě k když ji probudim tak si na chvíli zaleze pod světlo a pak se hned jde zase zahrabat a jestli žere tak minimálně. Mám k ni ještě 2hermanky a ty jsou v pohodě. Předem všem děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





želva stepní čtyřprstá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva stepní čtyřprstá   želva stepní čtyřprstá Empty

Návrat nahoru Goto down
 
želva stepní čtyřprstá
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: Forum pro anonymní návštěvníky-
Přejdi na: