Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 ubytek váhy želvy leopardí

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Moucha Tse tse

Moucha Tse tse


Poeet p?íspivku : 3
Location : jižní čechy
Registration date : 28. 08. 12

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyTue Oct 16, 2012 11:52 pm

Mám od od srpna pardálku. Vážíla 228g . Ted váží 214 g. Vazeno na lekarnickych váhách. Jinak vypada dobre, žere , prujem nema. Kde muze byt chyba? Nekde jsem cetla že pri zmene prostedi je to mozny, ale nejsem si tim jista
Návrat nahoru Goto down
DrahaaS

DrahaaS


Poeet p?íspivku : 161
Age : 37
Location : Dubicko
Registration date : 29. 07. 10

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyWed Oct 17, 2012 6:02 pm

No tak ono záleží i na velikosti pardálky, ne jen na váze.jak je stará,čím krmíš,je to import nebo odchov a tak.V ideálním případě i foto.

za 1,mohla se vyprázdnit před druhým vážením a před prvním být plná
za 2,může být začervená-nechat udělat rozbor trusu.
za 3,změna prostředí by to mohla být v případě, že má více pohybu než u předchozího majitele a nebo vlivem stresu (ale to by zas nežrala).

Víc mě nenapadá.Nám pardálka přibírá cca 100g za měsíc,ale sem tam taky něco zhodila.
Návrat nahoru Goto down
http://bobby.ic.cz
Moucha Tse tse

Moucha Tse tse


Poeet p?íspivku : 3
Location : jižní čechy
Registration date : 28. 08. 12

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyWed Oct 17, 2012 8:48 pm

1)ano, pred druhym vazenim se (na mě Laughing ) vycurala a když začala dělat i hovinko, počkala jsem a vazila az po

2)Tak rozbor trusu jsem dala delat, byly tam nejaky hodnoty, co ale nebyly zas tak az na odčervení. Přesto jsem si koupila odčervovaci pastu, ale želvu se mi nepodařilo odčervit a tak veteřinarka řikala, že pokud přibere, at to necham byt.

3) pohybu má asi více. Když bylo teplo, nechavala jsem ji s dozorem lezt po zahrade. No nevim jestli ji nepolidštuju, ale mela jsem pocit že ji ty objevovaci cesty bavi. Sem tam neco zobla, ale vydrzela cestovat treba půl hodiny, pak jsem uz ja nemela trpelivost ji hlidat a dala jsem ji do male(asi metr na metr) ohradky venku.

Krmim pampelisky, jitrocel, slvačec prostě luční směs, pamp prevladaji. pak domaci seno.Skorapky vajec. Na noc mokry hobliny.
Je to import.
foto zde:je to album kde jsou pred tim jeste dalsi zelvi fotky.
http://mikolaska.rajce.idnes.cz/U_nas_doma_srpen_2012/#U_nas_doma_srpen_2012_055.jpg
Návrat nahoru Goto down
DrahaaS

DrahaaS


Poeet p?íspivku : 161
Age : 37
Location : Dubicko
Registration date : 29. 07. 10

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyWed Oct 17, 2012 9:21 pm

u 2 mě jen zaráží :nejaky hodnoty, co ale nebyly zas tak az na odčervení-to je co?byly tam dospělci,nebo vajíčka škrkavek,nebo jak,nebo jsou tam jiní červíci?jak se jmenuje ta odčervovací pasta?má vet specializaci na plazy?

jinak k odčervení želvy-stačí dát pastu na list (nebo dva) pampelišky před krmením a je to :-)
no když se to vše sečte,tak si myslím že ten úbytek váhy nic vážnýho nebude.chce to ale pravidelně vážit.pro jistotu.
Ikdyž s importy bývá problém-vlastní zkušenost.

Krmení je skvělý,my dáváme i bodláky a kopřivy :-)
Má želvička UVB?
Návrat nahoru Goto down
http://bobby.ic.cz
Moucha Tse tse

Moucha Tse tse


Poeet p?íspivku : 3
Location : jižní čechy
Registration date : 28. 08. 12

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyWed Oct 17, 2012 9:30 pm

Byly to nejaky cizi slova, mela jsem si to nechat napsat na papir. Mozna to ma veterinarka nekde napsany. Koupila jsem si na to panacur pastu. Uvb dosud nemam, dnes jsem si objednala Ultravitalux a pry s ni mam svitit 3x denne hodinu.
koukala jsem na Vaše fotky, pekny zelváci.
Bodlaky jsem nenapsala, davam je taky.
Návrat nahoru Goto down
DrahaaS

DrahaaS


Poeet p?íspivku : 161
Age : 37
Location : Dubicko
Registration date : 29. 07. 10

ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí EmptyWed Oct 17, 2012 9:49 pm

to nevadí,pravidelně važte a uvidíte,určitě brzo přibere.

Aktualnejsi fotky máme na boby.ic.cz (v sekci snůšky, želvičky a v galerii když se klikne na fotku pardálky)
-pardálku máme už bohužel jen jednu,ale k tomu tři uhlířky a 4 letošní mláďata
Návrat nahoru Goto down
http://bobby.ic.cz
Sponsored content





ubytek váhy želvy leopardí Empty
PříspěvekPředmět: Re: ubytek váhy želvy leopardí   ubytek váhy želvy leopardí Empty

Návrat nahoru Goto down
 
ubytek váhy želvy leopardí
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: Forum pro anonymní návštěvníky-
Přejdi na: