Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 Lokality

Goto down 
AutorZpráva
KHor
Admin
KHor


Poeet p?íspivku : 2678
Location : Středočeský kraj
Registration date : 23. 03. 08

Lokality Empty
PříspěvekPředmět: Lokality   Lokality EmptySun Jun 15, 2008 12:53 pm


Kvalita je ovlivněna kopírováním z obyč. fotografií Crying or Very sad To platí pro všechny fotky v této sekci.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Nejvyšší hora Peloponésu Prof.Ilias v pohoří Taigetos dosahuje výšky 2407 m n.m. Foceno v polovině května a stále byl na vrcholu sníh.
Lokality Obrzek00001

Domorodí pastevci jsou na Peloponésu velice družní a vždy ochotní přijít posedět a "pokecat", i kdyby měli jít přes celé údolí. Je to zvláštní pokec, spočívající především v různém pitvoření, kamarádských grimasách a vševysvětlujícím máchání rukama, jako že jdu odtud a pokračuji na druhou stranu. Nedostatečné jazykové vybavení ovšem ani jedné ani druhé straně nikterak nebrání v hodinovém až dvouhodinovém příjemném posezení. Jediná záchrana jsou mizející kozy, které zcela evidentně nadšení pastevců pro družbu nesdílejí, jinak bych tam seděl asi dodnes Smile . Přes poněkud exotický vzhled staršího z pastevců (kdyby měl jinou čepici tak jsem byl přesvědčen,
že jsem v lese Řáholci) jsou to lidé milí, příjemní a pohodoví. S uspěchanou střední Evropou to nesnese srovnání.
Lokality Obrzek00002

Na rozloučenou ještě trochu pózování. Škoda, že ty kozy už byly skoro všechny pryč. Sad To co vidíte je jen nepatrný zbytek.
Dobře si prohlédněte co tam roste, téměř vše slouží želvám za potravu. Nikde nevidím kedlubny, rajčata, piškoty, ovoce, atd. dokonce nevidím ani specielní umělé granule. Pokud tam najdete něco podobného granulím, tak pozor je to kozí bobek, který je mimochodem pro želvu zdravější, než ta nejlepší granule.
Lokality Obrzek00014

U takovýchto stromů (olivovník) se fotím rád, připadám si jako docela štíhlý kluk Very Happy
Lokality Obrzek00003-1

Víte, kdy nejvíc oceníte takovýto pohled? Já vám to prozradím. Po třech, čtyřech dnech v horách v šíleném parnu a bez dostatku užitkové vody. Úžasný pocit úlevy a čistoty, ani v nejmenším vám nevadí usychající sůl. Very Happy Další úžasný pocit je absolutní absence
všeho lidského na takovýchto plážičkách. Slyšíte jen šumění vln a převalujících se oblázků. Paráda.
Lokality Obrzek00004

Lokality Obrzek00005

Takto vypadají louky na jaře. Plné různých druhů jetele a jiných želvích dobrot. Fakt je, že příliš dlouho takový blahobyt želvám nevydrží. V období tvorby vajec a kladení je však zpravidla všeho potřebného dostatek.
Lokality Obrzek00006

Olivovníky jsou krásné, impozantní stromy. Přesto, že nejsou příliš vysoké, mohutné kmeny prozradí úctyhodné stáří.
Lokality Obrzek00007

I takovéto uplakané počasí s teplotami okolo 10°C dokáže zjara na horských lokalitách na slunném Peloponésu být.
Lokality Obrzek00008

Vysoko v horách to téměř vypadá jako doma za humny. (ale jen na první pohled)
Lokality Obrzek00009

Chcete-li pozorovat margináty v jejich přirozeném prostředí, musíte na "čekanou" ještě před východem slunce. Rosy je tolik, že jste mokří až za ušima. Nicméně, je to opravdová a nefalšovaná krása.
Lokality Obrzek00010

V životě jsem neviděl tolik divoce rostoucích bramboříků, jsou všude kam se člověk podívá.
Lokality Obrzek00011

A že jsou opravdu krásné, nemusím jistě zdůrazňovat.
Lokality Obrzek00012

Přesto, že považuji sport za extrémě nebezpečnou činnost, vhodnou tak akorát pro divoké adolescenty (sportovci prominou), jel jsem se podívat na stadión kde se odehrávaly první olympijské hry. Tedy to jsem byl opravdu zklamán, je to podle mého laického názoru takové
velké pískoviště, (sportovci opět prominou). Nevím co tam staří Řekové vyváděli, ale moc prostoru k extra výkonům tedy rozhodně neměli. Ve vší skromnosti, takový stadiónek bych asi přeběhnul a přehodil (čímkoliv) také, tím spíš, říká-li se, že se stačí zúčastnit.
Na druhou stranu, ostatním to připadalo zajímavé, že prý na ně dýchá historie, na mě dýchalo akorát vedro. Asi budu v tomto směru
ignorant, na mě dýchá historie daleko spolehlivěji z pořádné margináty. Smile
Lokality Obrzek00013

-------------


Naposledy upravil KHor dne Thu Feb 12, 2009 12:07 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
https://zelvy.catsboard.com
KHor
Admin
KHor


Poeet p?íspivku : 2678
Location : Středočeský kraj
Registration date : 23. 03. 08

Lokality Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lokality   Lokality EmptyWed Jul 02, 2008 3:27 pm

Přistižena na útěku. Želvy snad mají na útěky doktorát.
Lokality P7020016
Návrat nahoru Goto down
https://zelvy.catsboard.com
KHor
Admin
KHor


Poeet p?íspivku : 2678
Location : Středočeský kraj
Registration date : 23. 03. 08

Lokality Empty
PříspěvekPředmět: Tak jsem, zdá se, podlehl kouzlu mokrých želv.   Lokality EmptyFri Jul 11, 2008 4:54 pm

Tak se podívejte co zavinil Lukáš, není to krása?
Lokality P7110020

Lokality P7110024

Lokality P7110027

Lokality P7110028

Lokality P7110033

Lokality P7110034

Lokality P7110035

Lokality P7110037
Návrat nahoru Goto down
https://zelvy.catsboard.com
KHor
Admin
KHor


Poeet p?íspivku : 2678
Location : Středočeský kraj
Registration date : 23. 03. 08

Lokality Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lokality   Lokality EmptyFri Aug 08, 2008 11:51 pm

Takto chutná mým dravcům ovoce. Jistě i v přírodě padají zralé plody do vody a želvy toho využijí.

Lokality P8080002

Lokality P8080004

Lokality P8080007

Testudo graeca ibera ročník 2006 chovaná pouze v terku. Je vidět, že i doma to jde.
Lokality P8080018
Srovnání měsíční, roční a dvouleté T. graeca ibera, všiměte si jak se mění zbarvení, dospělé želvy jsou opět zbarvené jinak.
Lokality P8080015

Lokality P8080014

Lokality P8080010
Dvouletá T. graeca ibera
Lokality P8080008
Návrat nahoru Goto down
https://zelvy.catsboard.com
Sponsored content





Lokality Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lokality   Lokality Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Lokality
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: PREZENTACE ČLENŮ :: KHor - foto-
Přejdi na: