Suchozemské želvy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Chov suchozemských želv
 
PříjemCo zde najdeteHledatLatest imagesRegistracePřihlášení

 

 želva zelenavá

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
misak33
Anonymní
avatar



želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: želva zelenavá   želva zelenavá EmptySun Nov 28, 2010 11:48 pm

může mi někdo poradit:máme 3roky želvu zelenavou,letošní rok,tedy od září,s ní máme problémy,v terárku nechce být,jakmile je v něm tak panáčkuje,stále a neustále,tak jí máme volně po bytě,což nám neumožňuje aby jsme jí svítili,také od září nejí, nečůrá,nekadí,ale přítom je velice akční,šmejdí po bytě přelízá co se dá ale děsí nás že nejí nepije nevyměšuje co s tím?
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyMon Nov 29, 2010 1:58 am

Nepíšete sice, jaké podmínky má v terárku a jak je terárium velké, ale já bych ji tam vrátila. Do prostředí, kde bude kolem 20ti°C a pod žárovkou kolem 35°C, spaní v mokru a krmení. Nenechávala bych ji volně v bytě, protože u podlahy jsou nižší teploty a hlavně průvan, což může způsobit nemalé problémy.
Nemyslím, že by aktivní želva od září vůbec nevylučovala, to už by měla opravdu vážný problém.
Želvy se mohou z terka dobývat ven, pokud je terárium malé nebo má nevyhovující podmínky. Dále pokud byla předtím želva venku ve větším prostoru a tím pádem i v podmínkách, které jí lépe vyhovují.
Často se dobývají ven z terka želvy, které žijí osaměle.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
peedee

avatar


Poeet p?íspivku : 187
Location : nekde
Registration date : 21. 04. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyMon Nov 29, 2010 11:02 am

Tak presne s timhle problemem jsme se letos take potykali u naseho 4leteho samecka zelvy zelenave. Po prendani z balkonoveho vybehu do terka se mohl zblaznit, jak neustale busil na sklo a snazil se dostat ven. Temer jsme ho nevideli v jine poloze, nez ze byl na zadnich nohach postaven a opren o sklo- vypadal jak nalepeny plakat na skle. Prestal jist a byl hodne nervni. Kdyz jsme ho ze zoufalstvi dali probehnout se po byte, tak byl spokojen, najedl se a pak nekde v rohu usnul.
Abych to zkratil, pricina byla prilis vysoka teplota v terku. Nemel se kde schladit a tak se snazil ven a byl prehraty. Zvedli jsme zarovku vys a vymenili za slabsi. Ted ma v chladnem koute cca 25 a pod zarovkou cca 33-37- mereno digitalnim teplomerem tesne nad jeho krunyrem, kdyz se vyrhival pod lampou. Pres noc vetrame a teplota jim tam klesne na cca 15 stupnu. Spi v morkych hoblinach, zere, vylucuje a uz nebusi na sklo. Smejdi po terku a zda se v klidu.
Návrat nahoru Goto down
misak33
Anonymní
avatar



želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyMon Nov 29, 2010 5:47 pm

Děkuji za odpověď,asi opravdu má terárko malé ,nikdy venku nebyla,nikdy jsme jí nezimovali,okusila volnost běhání po bytě,teď v zimě máme v bytě tedy tam kde je terárko ,poměrně vedro protože topíme,leze po bytě občas akčně někdy líně třeba jako dnes a potom někde v koutku usne,spát ji dáváme do ložnice, do látkového domečku, kde se skoro netopí,dvakrát jsem jí dala koupat do umyvadla,,kde udělala potřebu ale od tý doby nechce ani ve vodě a ani po bytě jsme nic nezaznamenali,taky jí nechávám tam kde leze vodu v misce a granule na které byla zvyklá,ale opravdu už od září nic nejí ,nepije
Návrat nahoru Goto down
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 03, 2010 11:34 am

nedávno jsem psala jako misak33,o naší želvičce,jaké s ní máme problémy,trochu jsme změnily podmínky v terárku nakoupily hobliny,na noc jí dáváme do bedny ve které jsou namočené hobliny ,vypadá to že se jí to líbí,taky už 2dny se vhřívá pod lampou,netajtrdlíkuje po skle, dnes si dokonce vzala z ruky necelý piškot a třikrát kousla do jablka,měla jsem takovou radost že bych bračela!
Návrat nahoru Goto down
PetraK

PetraK


Poeet p?íspivku : 48
Age : 48
Location : ČR
Registration date : 05. 05. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 03, 2010 12:07 pm

Piškoty bych teda nedávala vůbec, není to vhodná potrava !!! Je toho dost, čím se dá krmit i teď, když venku téměř nic není, resp. je pod sněhem: čínské zelí, ibišek, vánoční kaktus....nebo se podívej sem:

https://zelvy.catsboard.com/tema-jak-a-eim-krmit-zelvu-vse-co-se-potravy-tyka-f21/
Návrat nahoru Goto down
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 03, 2010 12:13 pm

no já jsem ráda že vůbec tu hubičku otevřela,byla zvyklá na grnule ty baštila ale právě skoro 3měsíce nic nejedla,zelí nechce tak proto ta radost z toho piškotu!
Návrat nahoru Goto down
PetraK

PetraK


Poeet p?íspivku : 48
Age : 48
Location : ČR
Registration date : 05. 05. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 03, 2010 12:25 pm

nějak jsem nepochopila, že jsi Jano původně byla mysak33 Smile
je to super, že jste změnili podmínky chovu, určitě jí to pomůže. S jídlem to chce holt trpělivost, určitě přijdete na to, co jí ze zeleného zachutná, a pak časem zvládne i to čínské zelí. Moje se můžou utlouct právě po ibišku, ale mají ho jen jako pamlsek, protože ibišky co mám doma svými přírůsty nějak nestíhají uspokojit apetit želv. Za chvíli bych měla jen holé kmínky Very Happy
držím palce, ať se želvičce daří
Návrat nahoru Goto down
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 03, 2010 12:34 pm

no a tý naší želvičceZuzance zase chutná piškot tak jsem jí zkusila na něj nalákat,no snad nám zimu přežije nezimujeme,a chlap prohlásil jestli nechcipne bude mít nové větší terárko ,je s námi už tři roky a to si jeden zvykne je to člen rodiny
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptySat Dec 04, 2010 2:19 am

tak držím palce, ať je želvička v pořádku. Jídelníček ale musíte totálně změnít. Pokud ji budete krmit piškoty a ovocem, zcela určitě nebude zdravá a bude ji to poškozovat až k nevratným změnám, které ji nakonec udolají.
Pročtěte si odkaz, který vám poslala PetraK a postupně, ne naráz, ale co nejdříve ji změňte potravu. Granule jsou vhodné jen jako doplněk, ne jako hlavní potrava.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptySun Dec 05, 2010 7:11 pm

no měla jsem moc brzy radost,zase tajtrdlíkuje po skle ,měříme teplotu v terárku ,nějak to nemůžem vychytat,Zuzanka nic jiného než granule jíst nechce,teď má v terárku kromě granulí ještě celou mrkev a čínské zelí,dnes si vzala pár granulí,taky jsem jí neviděla čůrat ani kakat,měla jsem jí na chvili ve vodě v umyvadle,strčila hlavu pod vodu a pila až mě vyděsila jak dlouho pak se začala vztekat že chce ven,no nevíme si rady
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyMon Dec 06, 2010 4:14 am

Želvy umí trucovat dlouho, co se potravy týče, ale vnucujte jí to čínské zelí, snižujte podávání granulí a ovoce a zeleniny a dalších pamlsků, pokud z ní tedy nechcete mít mrzáčka. Je to docela boj, chce to trochu trpělivosti, ale vyplatí se to.
Jestli máte ibišek, zkuste jí dát nějaký ten list, kupte jí třeba čekankový puk, ten želvy milují nebo občas rukolu.
Pokud ji budete na noc zahrabávat do mokrých hoblin nebo prostě pokud bude v noci spát v mokru, nebude tolik pít, bude vodu přijímat přirozeně. Ale každá želva se občas napije. Pokud ale může dostatek vody přijmout přirozeně, pije jen občas. Jestli jí ale granule nenamáčíte, tak pít musí.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyWed Dec 08, 2010 6:34 pm

Od té doby co jí zahrabáváme do mokrých hoblin,tak je netečná,když jí přendáme do terárka přeleze pod lampu a je tam celý den buď kouká nebo spí,čínské zelí jí teď dávam každý den do terárka hned vedle v malinké mističce má pár granulí,nejí,trápí mě že ještě neměla žádnou stolici ani nečůrala,naposledy do sebe dostala ten piškot a 3kousla do jablka,do září jedla pravidelně dokonce jsme zjistily že jí chutná i kuřecí maso (dočetly jsme se v knížce že maso libové může)a naposledy v září se vyprázdnila do vody od té doby je taková divná,nevím co dělat trápí mě hlavně to že nekaká a nečůrá a nejí,poraďte mi co sní
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyThu Dec 09, 2010 3:38 am

Jak je na tom s váhou ? Vážíte ji občas ? Jen by to chtělo vědět, jestli si drží váhu v normálních mezích, tedy jestli moc neubírá. Jestli nemá jiné problémy, než s tím jídlem. Potravu jí budete muset postupně (ne naráz) srovnat. Má ji dost nevhodnou. Měla by jíst to, co normálně v přírodě. Tedy zelené, divoce rostoucí rostliny a pokud nezimujete, tak čínské zelí a k tomu vhodné krmení, aby měla pestřejší jídelníček.
Neměla by dostávat potravu, která je bohatá na bílkoviny, cukry a tuky, ale takovou, která je bohatější na vlákninu a hlavně je důležité, aby měla správný poměr Ca:P, tedy 3:1.
Od jara do zimy je tedy hlavní potravou včechno, co roste divoce venku a není jedovaté a základ je pampeliška a v zimě, kdy se nedá už nic najít, je to čínské zelí. Ovoce a zeleninu by měla dostat jen občas, granule tak dvakrát týdně (v zimě) a vůbec ne pškoty, maso ! nebo těstoviny, apod. Není na takovou potravu vybavená, takže jí o poškozuje a to dost těžce a nevratně.
Vyzkoušjte čekankový puk, rukolu, ibišek a k tomu samozřejmě i to na co je zvyklá. Postupně jí ubírejte to, co by jíst neměla a přidávejte to, co je vhodné.
Bylo by dobré vložit fotku, aby se včas něco dalo dělat, kdyby želvička byla nemocná.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyThu Dec 09, 2010 8:54 am

nevím co je to Ca:P,a co s tím vyměšováním?máme zajít k doktorovi,želvu Zuzanku zvážím,o fotku se pokusím,po přečtení Vaší rady ohledně krmení jsme jí museli s jídlem přelstít,na čínské zelí zoban neotevřela ale po piškotu se hnala, tak jak otevřela zoban místo piškotu jsme jí cpali zelí ,bylo to těžké něco snědla a pak už ani na piškot nereagovala
vaha: září 2010 u doktora 0,8kg (zkrácení zobáku),váha dnes: 1,18kg
Návrat nahoru Goto down
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyThu Dec 09, 2010 10:05 pm

[img]želva zelenavá P1000357[/img]

[img]želva zelenavá P1000358[/img]

[img]želva zelenavá P1000359[/img]

Toto je naše Zuzanka
Návrat nahoru Goto down
Milena Bezděková

Milena Bezděková


Poeet p?íspivku : 1611
Location : Tašov, okr. Ústí nad Labem
Registration date : 24. 09. 08

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 10, 2010 2:55 am

Omlouvám se, Ca:P je poměr vápníku k fosforu v potravě. U želv a ostatních plazů je to velmi důležité, protože potrava, která nemá správný poměr způsobuje při častém podávání poškození orgánů, hlavně jater a ledvin a to nevratné a postupně tak těžké, že orgány už nejsou schopné fungovat. Proto je důležité dávat želvám potravu, která ten správný poměr má. Jsou vybavené na zpracování "chudé" potravy. Pokud dostávají potravu bohatou na bílkoviny, cukry, tuky, atd., způsobuje jim to poškození. Samozřejmě jim to chutná, protože je to snadné získání energie a zásob,které potřebují k zimování. Jenže v přírodě se jim to povede jen párkrát do roka narazit na nějaké ovoce nebo mršinu.
Zuzanka vám přibrala, očka má jasná, nevypadá nemocně. Není moc vykrmená, ale to nevadí, když nebude zimovat. Na krunýři je vidět nevhodná potrava, je pyramidovitý.
S tím krmením to chce trpělivost. Dostal jsem začátkem léta želvu, která je už trvale poškozená a nechtěla jíst až do listopadu, jen občas si něco ukousla na zahradě. Celý měsíc jsem u ní nenašla bobek a ani koupání nepomohlo.
Dejte jí ještě trochu času (týden nebo dva) ma to vylučování. Potravu ji upravte postupně, tedy ubírejte pomalu na co je zvyklá a přidávejte to, co by měla dostávat.
Návrat nahoru Goto down
http://www.zelvy.wbs.cz
jana hodbodova

jana hodbodova


Poeet p?íspivku : 8
Location : česká republika
Registration date : 30. 11. 10

želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá EmptyFri Dec 10, 2010 8:04 am

moc děkuji za odpověď,jsem trošku klidnější,snad nám tu zimu přežije
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





želva zelenavá Empty
PříspěvekPředmět: Re: želva zelenavá   želva zelenavá Empty

Návrat nahoru Goto down
 
želva zelenavá
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» zelenava + zlutohneda

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Suchozemské želvy :: Forum pro anonymní návštěvníky-
Přejdi na: